Rheged Springer Spaniels
 

MBIS, MRUIS Supreme Champion Ricochez Auryn Talyessin CD RAE

"Tally"

Click to enlarge
Click to enlarge
Click to enlarge
** MULTI BEST EXHIBIT IN SHOW WINNER **

** MULTI R/UP BEST EXHIBIT IN SHOW WINNER **

** CONSISTENTLY REWARDED BY SPANIEL & GUNDOG SPECIALISTS **

** ROYAL SHOW BEST IN GROUP WINNER ~ JUDGE: MRS M. MERCHANT ('CLANACH') **


~~~~~~~~~~~~

MULTI BEST EXHIBIT IN SHOW
MULTI RUNNER UP BEST IN SHOW
TITLED IN THREE (3x) DISCIPLINES
ROYAL SHOW BEST IN GROUP
RUNNER UP BEST IN SPECIALITY SHOW
ROYAL SHOW RUNNER UP IN GROUP
MULTI SPECIALITY CLASS IN SHOW
MULTI ROYAL SHOW BEST OF BREED
MULTI ROYAL CLASS IN SHOW
MULTI ROYAL CLASS IN GROUP
MULTI BEST OF BREED
MUTLI OBEDIENCE GUNDOG OF THE YEAR
MULTI TITLED TRIAL DOG


~~~~~~~~~~~~


Tally ~ our MULTI BEST EXHIBIT IN SHOW winning beautiful & correctly proportioned little Welshman, with his perfect 'leaf shaped' ears, true straight movement & an unforgettable 'topline' that just never falters on the move! Time & time again, highly respected & experienced Judges tell us he is the nicest & most correct Welshie they have ever seen in their many years of judging, & then award him accordingly. He has often been described by many Gundog judges as the WSS Breed Standard 'come to life'.

~~~~~~~~~~~~

~ BOB & BEST OPEN EXHBIT IN SPECIALITY SHOW ~ "A SUPER 4yr old male of TOP QUALITY shown in tiptop condition & expertly handled, working together as a well oiled machine. Symmetrically BALANCED dog, pleasing head & expression, LONG MUSCULAR neck, GOOD front, WELL BONED, GOOD feet, well sprung deep body, STRONG TOP LINE, CORRECT tail set, STRONG muscular quarters, MOVED WELL keeping the CORRECT shape on the move, just needed him to give me a little more on the night but his QUALITIES couldn't be denied & was also in my FINAL for BEST IN SHOW. I would also like to comment on the temperament of this dog, it was OUTSTANDING. Compliments to his owners and breeder, he is indeed a LOVELY DOG to go over with his MERRY temperament making it even more of a PLEASURE"!
Mrs A O'Keefe (NSW), PGC Ch Spec Show

~~~~~~~~~~~~

~ BEST OF BREED IN SPECIALITY SHOW ~ "Veteran male showing SUPER OUTLINE, symmetrical, compact, built for endurance. MERRY attitude & still happy in the ring. Head typical with slight doming, chiseling, ears lower set & VINE LEAF SHAPED, kind eyes. BODY TO LEG LENGTH PROPORTIONATE. Moved out well for age - SOUND. Coat STRAIGHT, SILKY texture. Rich red & white with a few grey hairs making an appearance".
Mrs S Meekings (Vic), PGC Ch Spec Show

~~~~~~~~~~~~

Tally has now semi retired from the showring & can be found competing successfully in the Trial ring & he is loving it ~ he is bred in the purple & continues to excel in all we ask him to do ~ more importantly he is a much loved family member, brilliant at sock mustering, a gifted snail whisperer & Nikki's best mate.

~~~~~~~~~~~~

Official ANKC measurement ~ 45.5 cm tall at the wither (18 inches)
CLEAR ~ Cone-rod Dystrophy (cord1-PRA/crd4)
UNAFFECTED/CLEAR ~ Goniodysgenesis, MRD, GPRA & RPED
Elbows ~ 0/0 (at 5 years old)
DNA ~ Tally has full DNA ID profile & certification


Pedigree
Breed : Welsh Springer Spaniel Bred by : Dr B. & Mrs B. Cornish
Sex : Dog Owned by : Nicola & Peter Llewellyn-Jones
Date of Birth : 1-Dec-08 Handled by : Nikki
Call Name : Tally Available for stud : No
Sire : Aust Supreme Champion Shandwick Raffles (imp UK) S: UK Sh Champion & American Champion Ferndel Copywrite (UK) S: Kazval Watermark For Weslave (UK)
D: UK Sh Champion Ferndel Cecilia (UK)
D: Ferndel Vanity (UK) S: Ferndel Freshman (UK)
D: Ferndel Destiny Calls (UK)
Dam : Aust Champion Goldmaid Dutch Treat S: Aust Champion/Neuter Champion Smarty Frodo des Vauriennes (imp Neth) S: International Champ Ned Champ EUJW'02. BEL.JW'02. BELW'04. W'05. Benton Kansas Storm (B)(Neth)(imp Fin)
D: ALLways Angelina des Vauriennes (A) (Neth)
D: Aust Champion Goldmaid Outrageous S: Aust Grand Champion Aquitaine Dvorak
D: Aust Grand Champion Goldmaid Wild Style


Recent Show Results

  • 30-Jul-17 ** BEST OF BREED ** BEST BRACE PROPERTY CLASS (with Ch Arithon Eirian) **
    Won at PGC Specialty Show (Judge was Mrs S Meekings (Vic)
  • 11-Sep-15 Qualifying Score 95/100 1st Place - R/Obedience (Excellent - B) ** RAE TITLE **
    Won at FPPDTC (Judge was Miss. C. Carroll (NT))
  • 11-Sep-15 Qualifying Score 95/100 - 3rd Place - R/Obedience (Advanced - B)
    Won at FPPDTC (Judge was Miss. C. Carroll (NT))
  • 22-Aug-15 Qualifying Score - 91/100 - 2nd Place - R/Obedience (Excellent - B)
    Won at DODC (Judge was Mr. Neil McDonald (SA)
  • 22-Aug-15 Qualifying Score 85/100 - 3rd Place - R/Obedience (Advanced - B)
    Won at DODC (Judge was Mr. Neil McDonald (SA)
  • 21-Aug-15 Qualifying Score - 85/100 - 1st Place - R/Obedience (Excellent - B)
    Won at DODC (Judge was Mr. Neil McDonald (SA)
  • 20-Aug-15 Qualifying Score 87/100 - 2nd Place - R/Obedience (Advanced - B)
    Won at DODC (Judge was Mr. Neil McDonald (SA)
  • 2-Aug-15 Qualifying Score - 93/100 - 1st Place - R/Obedience (Excellent - B)
    Won at FPPDTC Trial #3 (Judge was J. Van Der Vegt (NSW)
  • 2-Aug-15 Qualifying Score 91/100 - 2nd Place - R/Obedience (Advanced - B)
    Won at FPPDTC Trial #3 (Judge was J. Van Der Vegt (NSW)
  • 2-Aug-15 Qualifying Score 95/100 - 2nd Place - R/Obedience (Advanced - B)
    Won at FPPDTC Trial #2 (Judge was J. Van Der Vegt (NSW)
  • 2-Aug-15 Qualifying Score 87/100 - 2nd Place - R/Obedience (Excellent - B)
    Won at FPPDTC Trial #2 (Judge was J. Van Der Vegt (NSW)
  • 31-Jul-15 Qualifying Score 86/100 - 1st Place - R/Obedience (Excellent - B)
    Won at FPPDTC (Judge was J. Van Der Vegt (NSW)
  • 31-Jul-15 Qualifying Score 82/100 - 2nd Place - R/Obedience (Advanced - B)
    Won at FPPDTC (Judge was J. Van Der Vegt (NSW)
  • 10-Jul-15 Qualifying Score 97/100 - R/Obedience (Advanced - B)
    Won at FPPDTC (Judge was Mrs J Forbes-Faulkner (Qld)
  • 10-Jul-15 Qualifying Score 89/100 - R/Obedience (Excellent - B)
    Won at FPPDTC (Judge was Mrs J Forbes-Faulkner (Qld)
  • 10-Apr-15 Qualifying Score & 2nd Place - R/Obedience (Excellent - B)
    Won at FPPDTC (Judge was Mrs Gloria Page (NT)
  • 10-Apr-15 Qualifying Score & 2nd Place - R/Obedience (Advanced - B)
    Won at FPPDTC (Judge was Mrs Gloria Page (NT)
  • 13-Sep-14 Qualifying Score & 3rd Place - R/Obedience (Excellent - B) -
    Won at FPPDTC R/Obedience Trial (Judge was Ms C. Carroll (NT)
  • 13-Sep-14 Qualifying Score & 3rd Place - R/Obedience (Advanced - B)
    Won at FPPDTC R/Obedience Trial (Judge was Ms C. Carroll (NT)
  • 24-Aug-14 Qualifying Score & 2nd Place - R/Obedience (Excellent - B)
    Won at DODC (Judge was Mr. E. Howden (Vic)
  • 24-Aug-14 Qualifying Score & 1st Place - R/Obedience (Advanced - B)
    Won at DODC (Judge was Mr. E. Howden (Vic)
  • 3-Aug-14 Qualifying Score & 1st Place - R/Obedience (Excellent - A) ** RE TITLE **
    Won at FPPDTC R/Obedience Trial #1 (Judge was Mrs. K. Millington (SA))
  • 3-Aug-14 Qualifying Score & 3rd Place - R/Obedience (Advanced B)
    Won at FPPDTC R/Obedience Trial #1 (Judge was Mrs. K. Millington (SA))
  • 3-Aug-14 Qualifying Score & 1st Place - R/Obedience (Excellent - A)
    Won at FPPDTC R/Obedience Trial #2 (Judge was Mrs. K. Millington (SA))
  • 3-Aug-14 Qualifying Score & 3rd Place - R/Obedience (Advanced B)
    Won at FPPDTC R/Obedience Trial #2 (Judge was Mrs. K. Millington (SA))
  • 25-Jul-14 Qualifying Score (88/100)& 2nd Place - R/Obedience (Advanced B)
    Won at Royal Darwin Show (Judge was Mr. M. Vigor (SA)
  • 21-Jun-14 Qualifying Score & 1st Place - R/Obedience (Excellent - A)
    Won at FPPDTC (Judge was Mrs V. Pethrick (WA)
  • 21-Jun-14 Qualifying Score & 2nd Place - R/Obedience (Advanced B)
    Won at FPPDTC (Judge was Mrs V. Pethrick (WA)
  • 20-Jun-14 Qualifying Score & 2nd Place - R/Obedience (Excellent - A)
    Won at FPPDTC (Judge was Mrs V. Pethrick (WA)
  • 20-Jun-14 Qualifying Score & 2nd Place - R/Obedience (Advanced - B)
    Won at FPPDTC (Judge was Mrs V. Pethrick (WA)
  • 5-Apr-14 Best of Breed & ** AUSTRALIAN BRED IN GROUP **
    Won at DLKC (Judge was Ms Kaye Mcghie (Qld)
  • 21-Mar-14 Qualifying Score & 1st Place - R/Obedience (Advanced A) ** RA TITLE **
    Won at FPPDTC R/Obedience Trial #1 (Judge was Mrs G. Page (NT)
  • 21-Mar-14 Qualifying Score & 1st Place - R/Obedience (Advanced A)
    Won at FPPDTC R/Obedience Trial #2 (Judge was Mrs G. Page (NT)
  • 15-Mar-14 Best of Breed & ** RUNNER UP IN GROUP **
    Won at DogsNT (Judge was Ms. Julie Ireland (Q)
  • 8-Feb-14 DCC, Runner up Best Of Breed & **AUSTRALIAN BRED IN GROUP**
    Won at DABKC (Judge was Ms Susan Packer (SA)
  • 7-Dec-13 BOB, RUNNER UP IN GROUP & ** AUSTRALIAN BRED IN SHOW**
    Won at SDHC (Judge was Mrs. S. Tringham (Qld))
  • 9-Nov-13 Best of Breed & ** AUSTRALIAN BRED IN GROUP **
    Won at ASKDSC 331st (Judge was Mrs Bente Marker (Qld)
  • 9-Nov-13 Best of Breed
    Won at ASKDSC 332nd (Judge was Mrs D. Patterson (SA)
  • 9-Nov-13 DCC & Runner up Best Of Breed
    Won at ASKDSC 333rd (Judge was Mr K. McMillan (NSW)
  • 12-Oct-13 Best of Breed & ** Australian Bred In Group **
    Won at DLKC (Judge was Ms. D. Norman (Qld)
  • 21-Sep-13 BOB, Australian Bred In Show & ** RUNNER UP BEST IN SHOW **
    Won at DABKC Grp 3 Spec Ch Show (Judge was Mr. J. S. Beckett (NT)
  • 7-Sep-13 Best of Breed
    Won at SDHC #1 (Judge was Mrs G Hovey-Jacobs (Qld)
  • 7-Sep-13 Best of Breed
    Won at SDHC #2 (Judge was Mrs D Jovanovich (Qld)
  • 1-Sep-13 BOB, Australian Bred In Group & **RUNNER UP IN GROUP**
    Won at ASKDSC 330th (Judge was Mr Aramis Lim Jnr (SA)
  • 31-Aug-13 Qualifying Score & 1st Place - R/Obedience
    Won at ASKDSC (Judge was Ms Dawn Howard (Vic)
  • 31-Aug-13 Best of Breed & ** Australian Bred In Group **
    Won at ASKDSC 328th (Judge was Mrs Susan Hewinson (Qld)
  • 31-Aug-13 Best of Breed & ** Australian Bred In Group **
    Won at ASKDSC 329th (Judge was Mrs Julie Ireland (Qld)
  • 24-Aug-13 Qualifying Score, 96/100 & 1st Place - ** RN TITLE **
    Won at DODC (Judge was Mr Graeme Field (NSW)
  • 23-Aug-13 Qualifying Score, 191/200 & 2nd Place - ** CD TITLE **
    Won at DODC (Judge was Mr Graeme Field (NSW)
  • 4-Aug-13 BOB, RUNNER UP IN GROUP & ** OPEN IN SHOW**
    Won at DogsNT 4 (Judge was Mr. M. Bungey (WA)
  • 4-Aug-13 Best of Breed & ** Open In Group **
    Won at DogsNT 3 (Judge was Ms. S. Monk (WA)
  • 3-Aug-13 BOB, RUNNER UP IN GROUP & ** OPEN IN GROUP**
    Won at DogsNT 1 (Judge was Mr. W. Schnitzer (SA)
  • 3-Aug-13 BOB, Best In Group, Open In Show & ** BEST EXHIBIT IN SHOW **
    Won at DogsNT 2 (Judge was Mr. Eric Soti (SA)
  • 28-Jul-13 Best of Breed, Best Brace & Best Trial Gundog (Prop Classes) & **OPEN IN SHOW**
    Won at PGC Spec Show (Judge was Mrs A O'Keefe (NSW)
  • 27-Jul-13 ** BEST OPEN IN SHOW **
    Won at Darwin Royal Show (Judge was Mrs Marie Merchant (SA)
  • 26-Jul-13 BOB, Open In Group, & ** BEST IN GROUP **
    Won at Darwin Royal Show (Judge was Mrs Marie Merchant (SA)
  • 20-Jul-13 Best of Breed & ** Open In Group **
    Won at SDHC #1 (Judge was Ms. K. King (SA)
  • 20-Jul-13 BOB, Open In Group & **RUNNER UP IN GROUP**
    Won at SDHC #2 (Judge was Mr. P. Martin (SA)
  • 13-Jul-13 Best of Breed & ** Open In Group **
    Won at TCDSS #2 (Judge was Mrs Linda Stevens (ACT)
  • 12-Jul-13 Best of Breed & ** Open In Group **
    Won at TCDSS #1 (Judge was Mrs June Weston (ACT)
  • 7-Jul-13 Best of Breed
    Won at ASKDSC 326th (Judge was Mr Ken Hammond (NSW)
  • 7-Jul-13 Best of Breed
    Won at ASKDSC 327th (Judge was Mrs N Hammond-Robertson (NSW)
  • 6-Jul-13 Best of Breed
    Won at ASKDSC 325th (Judge was Mrs Pat Hall (NSW)
  • 6-Jul-13 Best of Breed
    Won at ASKDSC 324th (Judge was Mrs Sandra McMahon (NSW)
  • 5-Jul-13 Best of Breed
    Won at CASS (Judge was Mr Brett Thompson (NSW)
  • 5-Jul-13 Best of Breed & ** Open In Group **
    Won at ASKDSC 323rd (Judge was Mr Ben Luxton (SA)
  • 8-Jun-13 BOB, Aust Bred In Group, Best In Group & ** SUPREME CHAMPION TITLE **
    Won at SDHC (Judge was Mr S. Schwerdt (SA)
  • 25-May-13 BOB, Open In Group & **RUNNER UP IN GROUP**
    Won at DLKC #1 (Judge was Mr. J. Burgess (Qld)
  • 25-May-13 BOB & ** OPEN IN GROUP **
    Won at DLKC #2 (Judge was Ms. S. Bendixon (Qld)
  • 6-May-13 T1 - Qualifying Score/Pass
    Won at ASKDSC 3rd Tracking Trial (Judge was Ms Sheila Smith (SA)
  • 5-May-13 DCC & Best Of Breed
    Won at ASKDSC 320th (Judge was Mrs Judy Horton (Vic)
  • 5-May-13 DCC & Best Of Breed
    Won at ASKDSC 321st (Judge was Mrs C. Pearen (Qld)
  • 5-May-13 DCC & Best Of Breed
    Won at ASKDSC 322nd (Judge was Mrs Lynn Harwood (Vic)
  • 4-May-13 [RN] Qualifying Score, 97/100 & 1st place.
    Won at ASKDSC 3rd R/Obedience Trial (Judge was Mr W. Patterson (Qld)
  • 4-May-13 DCC & Best Of Breed
    Won at ASKDSC 318th (Judge was Dr M. Byrne (WA)
  • 4-May-13 DCC & Best Of Breed
    Won at ASKDSC 319th (Judge was Mr Robert Lucas (NSW)
  • 20-Apr-13 BOB, Open In Group & **RUNNER UP IN GROUP**
    Won at SDHC (Judge was Mrs J Butterfield (SA)
  • 12-Apr-13 Obedience (CD) - 'Pass'/Qualifying Score & ** 1st place **
    Won at FPPDTC (Judge was Ms. G. Page (NT)
  • 12-Apr-13 R/Obedience (RN) - 3rd place, 'Pass'/Qualifying Score
    Won at FPPDTC (Judge was Ms. G. Page (NT)
  • 6-Apr-13 DCC & Runner up Best Of Breed
    Won at DLKC (Judge was Mr C. Woodrow (Qld)
  • 9-Feb-13 BOB & **OPEN IN GROUP**
    Won at DogsNT (Judge was Dr. M. Woods (Canada)
  • 26-Jan-13 DCC, Runner up Best Of Breed & **OPEN IN GROUP**
    Won at DLKC (Judge was Mr. P. Bennett (SA)
  • 1-Dec-12 BOB, Best In Group, Open In Show & ** BEST IN SHOW **
    Won at SDHC (Judge was Mr W. Godfrey (SA)
  • 10-Nov-12 Best of Breed
    Won at ASKDSC 312th (Judge was Mrs N. Zimmerle (Qld)
  • 10-Nov-12 Best of Breed
    Won at ASKDSC 313th (Judge was Mr. D. Tidswell (SA)
  • 10-Nov-12 Best of Breed & ** GRAND CHAMPION TITLE ** (pend)
    Won at ASKDSC 314th (Judge was Mrs. D. Jovanovic (Qld)
  • 3-Nov-12 DCC, Runner Up Best of Breed & OPEN IN GROUP
    Won at DABKC (Judge was Mr D. McGreevy (Qld)
  • 6-Oct-12 BOB, Open In Group, Best In Group & ** RUNNER UP IN SHOW **
    Won at DLKC (Judge was Mrs J. Horton (Vic)
  • 5-Oct-12 Qualifying Score & ** 1st Place CD Obedience Trial **
    Won at DODC Obedience Trial (Judge was Mrs G. Page (NT)
  • 22-Sep-12 BOB, Best In Group, Open In Show & ** BEST IN SHOW **
    Won at DABKC (Judge was Mrs H. Beasley (NSW)
  • 16-Sep-12 Best of Breed
    Won at ASKDSC 311th (Judge was Ms. D. Duffin (Vic)
  • 15-Sep-12 BOB, Best In Group & ** AUSTRALIAN BRED IN SHOW **
    Won at ASKDSC 309th (Judge was Mrs C. Redhead (SA)
  • 15-Sep-12 Best of Breed
    Won at ASKDSC 310th (Judge was Mr. R. Redhead (SA)
  • 8-Sep-12 Best of Breed & OPEN IN GROUP
    Won at SDHC # 1 (Judge was Mrs P. Hall (NSW)
  • 8-Sep-12 Best of Breed
    Won at SDHC # 2 (Judge was Mrs S. McMahon (NSW)
  • 5-Aug-12 Best of Breed, OIG & ** OPEN IN SHOW **
    Won at DogsNT #1 (Judge was Mrs. C. Butler (NSW)
  • 5-Aug-12 BOB, OIG & ** RUNNER UP IN GROUP **
    Won at DogsNT #2 (Judge was Mr. L. Butler (NSW)
  • 4-Aug-12 Best of Breed & OPEN IN GROUP
    Won at DogsNT #1 (Judge was Mr Ron Besoff (NSW)
  • 4-Aug-12 Best of Breed & OPEN IN GROUP
    Won at DogsNT #2 (Judge was Mrs D. Besoff (NSW)
  • 29-Jul-12 BOB & ** AUSTRALIAN BRED IN SHOW **
    Won at PGC Spec Show (Judge was Mr Michael Looby (Vic)
  • 27-Jul-12 Best of Breed, Open in Group & ** RUNNER UP IN GROUP **
    Won at Royal Darwin Show (Judge was Mr Andrew Burt (Vic)
  • 22-Jul-12 Best of Breed
    Won at SDHC # 1 (Judge was Mrs. S. Shrigley (Tas)
  • 22-Jul-12 Best of Breed
    Won at SDHC # 2 (Judge was Mrs. S. Grey (Tas)
  • 21-Jul-12 Best of Breed
    Won at SDHC # 1 (Judge was Mrs. L. Harwood (Vic)
  • 21-Jul-12 BOB & Open In Group
    Won at SDHC # 2 (Judge was Mrs. L. Chalmers (NZ)
  • 14-Jul-12 Best of Breed, Open in Group & RUNNER UP IN GROUP
    Won at TCDSS #2 (Judge was Mrs Helen Furber (NSW)
  • 13-Jul-12 DCC & Runner Up Best of Breed
    Won at TCDSS #1 (Judge was Mrs Helen Weil (Qld)
  • 8-Jul-12 Best of Breed
    Won at ASKDSC 307th (Judge was Mr Edward Pickering (NSW)
  • 8-Jul-12 Best of Breed
    Won at ASKDSC 308th (Judge was Ms Christine Davis (NSW)
  • 7-Jul-12 Best of Breed
    Won at ASKDSC 305th (Judge was Ms Tabatha Buckley (ACT)
  • 7-Jul-12 Best of Breed
    Won at ASKDSC 306th (Judge was Mrs Val Carter (SA)
  • 6-Jul-12 DCC & Runner Up Best of Breed
    Won at CASS 53rd Show (Judge was Mrs Fay Harris (Tas)
  • 6-Jul-12 Best of Breed
    Won at ASKDSC 304th (Judge was Prof Brian Corbett (Vic)
  • 16-Jun-12 DCC & Runner Up Best of Breed
    Won at SDHC (Judge was Mr G. Blyth (Tas)
  • 26-May-12 Best of Breed
    Won at DLKC #1 (Judge was Ms T. Sloan (Tas)
  • 26-May-12 Best of Breed
    Won at DLKC #2 (Judge was Mrs Justine Blyth (Tas)
  • 12-May-12 Best of Breed
    Won at DABKC (Judge was Mr Max Winch (Qld)
  • 7-May-12 Best of Breed
    Won at ASKC 303rd Ch Show (Judge was Mrs Dianne Besoff (NSW)
  • 6-May-12 DCC & Runner Up Best of Breed
    Won at ASKC 301st Ch Show (Judge was Ms Glenda Goller (Qld)
  • 6-May-12 Best of Breed
    Won at ASKC 302nd Ch Show (Judge was Mr Ron Besoff (NSW)
  • 5-May-12 Best of Breed
    Won at ASKC 299th Ch Show (Judge was Mr John Clark (NZ)
  • 5-May-12 Best of Breed
    Won at ASKC 300th Ch Show (Judge was Mrs Denise Clark (NZ)
  • 21-Apr-12 Best of Breed
    Won at SDHC (Judge was Mr Hugh Gent OAM (NSW)

 


Contact Details

Nicola & Peter Llewellyn-Jones
Berry Springs, NT, Australia
Email : [email protected]